Deka Mřížoví

Andrea-Votrubcova-deka-mrizovi

Obsah kurzu

Deka krok za krokem spolu... Vzhledem k tomu, že kurz nevyžaduje žádnou předešlou zkušenost s šitím patchworku, mohu vřele doporučit všem (je také možné vystavit na něj samozřejmě dárkový poukaz).

Už jste zkoušeli ušít deku na malém stroji? Pak jistě víte, že je to věc pořádně náročná. Velká plocha deky se pod malým ramenem stroje nechce otáčet a posunovat... Proto Vám nabízím ušití deky speciálním postupem, kdy bude dost místa na ušití a také času na vyzdobení. Jde o dvoudílný kurz, kdy si na dece pracujeme. Za domácí úkol mezi kurzy je právě její vyzdobení prošitím či volným quiltováním. Kdo ale nechce, zdobit deku nemusí. Prošité dělící proužky na dece postačí. Tak společně budeme šít deku, se kterou by jste se doma pořádně natrápili.

Velikost deky klasická na jednolůžko: cca 180x220cm

Kurz je o víkendu, aby mohly dorazit i maminky, paní z větší dálky nebo jako dvoudílný v pracovní dny s velkým rozestupem prvního a druhého dílu. Kurz je určen maximálně pro 6 kurzistek.

Doba trvání kurzu

Dvě lekce po 3 hodinách.

Cena kurzu

Cena kurzu bez látek 2000Kč. Sleva absolventům základního kurzu: NE.

V ceně je zapůjčení šicích strojů a řezacích pomůcek na patchworkové tvoření.

Pokud se rozhodnete pro nákup látek u mne, můžete je jednorázově nakoupit se slevou 5%, stejně tak bavlněnou výplň, kterou díky své přilnavosti doporučuji, zde sleva 10%. A z batik je jednoduchá deka deka krásná, protože na ní pěkně vyniknou... Ponechám na Vás.

Spotřeba materiálu

Pro přihlášené pošlu přesný rozpis možností, protože kromě základní vyrianty, kdy je každý blok jiný, může být i varianta střed jiný a orámování čtverci jiné atd...

  • Na dece je 60 bloků velikosti 27x27cm (včetně švových přídavků). Velikost čtverců je takto pro ty z Vás, které budete šít ze zahraničních látek, které mají šíři 110cm, aby jste je beze zbytku a s rozumnou spotřebou využili). Pokud by jste chtěli deku menší, čtverce si přinesete menší.
  • dělící proužky 4,3m šíře 150cm
  • 2,5 m bavlněného vatelínu šíře 180cm. Pro jeho přilnavost, příjemnou práci s ním a hlavně výhřevnost DOPORUČUJI!. Lze samozřejmě nakoupit i u mne. Pokud budete používat jiný vatelín, bude nutné si zakoupit lepidlo na látky ve spreji nebo díly stehovat, ale je to možné.
  • látka na zadní stranu deky 4,2m šíře 150cm (část zbude)
  • lemovací proužek kolem deky 0,7m šíře látky 150cm

Všechny díly musí být naladěny a nařezány před kurzem. Na kurzu deku opravdu sestavujeme a není možné další dvě hodiny látky řezat a rozkládat, jak by barevně seděly... Toto je Váš domácí úkol před kurzem.

Látky ode mne je nutno vybrat předem v atelieru nebo v E-shopu, ráda Vám samozřejmě poradím s laděním barev. Nebo můžete použít jen jednu zajímavou batiku jako já na dece své.

V galerii jsou příklady ladění barev: barvy vody, šedá a černá, fialkové, hnědé, podzim, růžové, zelené.

 

Budu se těšit na společné tvoření.

Ája Votrubcová

Vaše krásné práce:

Vaše práce zveřejňujeme na základě Vašeho souhlasu. Pokud jste změnily názor a nechcete svou práci dále zveřejňovat - napište nám. Pokud nám u některé práce chybí jméno, napište nám - doplníme.

Zpět