Quiltování podle pravítek

Obsah kurzu

Líbí se Vám krása třetího rozměru, který vznikne při prošívání látek? A nedáme to tak pravidelně bez pravítka. Tak to jste tu mezi námi dobře. Samozřejmě to chce trochu natrénovat a proto jsem pro Vás připravila malý kurz. Na kurzu si krom trénovacího bloku ušijete i blok s obrázkem.

Quiltování podle šablony si získává stále více nadšenců. Je mnohem snadnější než natrénování pravidelného tvaru od ruky. Navíc tvary mohou být poměrně velké a tak třetí rozměr, který vznikne prošitím, bude krásně výrazný. Pravítka i volné quiltování se dá mezi sebou kombinovat. Kreativitě se meze nekladou.

K pravítku je nutná speciální patka na volné quiltování s vysokým talířkem, kterým se opíráte o pravítko - pro Berninu řady 3XX-8XX je to patka č. 72. Jde o patent Berniny - odpružená patka má na sobě speciální kolečko pro doladění ,,dosednutí" patky na vatelín přesně podle jeho síly. Po zapuštění zoubků spodního podání tak nic Vašemu quiltování nebrání.

Patku 72 a pravítka v sadě či jednotlivé různé další tvary naleznete v naší nabídce pravítek zde.

Na kurz budou připravena k zapůjčení na vyzkoušení pravítka sada Bernina, patku si, prosím, přineste svou.

Pravítka jdou použít i pro jiné značky šicích strojů, jejich výška je 6mm. Patka 72 je pouze pro šicí stroje Bernina od řady 3. Ale třeba máte doma také speciální patku na quiltování pomocí pravítek přímo k Vaší značce šicího stroje.

Používejte výhradně s pravítky minimálně 6mm vysokými, aby nedošlo ke kolizi s jehlovou tyčí a k jejímu trvalému poškození.

Doba trvání kurzu

Jedna lekce trvající 3 hodiny.

Cena kurzu

Cena kurzu bez látek 550Kč. Sleva absolventům základního kurzu: NE.

V ceně je zapůjčení pomůcek na patchworkové tvoření.

Spotřeba materiálu

  • 4ks bavlněné látky dle Vás 30x40cm
  • 2ks bavlněného nebo poly česaného vatelínu 30x40cm (pro výraznější efekt)

Budete potřebovat

  • Nejlépe Váš šicí stroj, u kterého je možné zanořit zoubky spodního podání.
  • Speciální patku na quiltování pomocí pravítek.
  • Rukavice vhodné na quiltování.

Vše co budete potřebovat, je možno zakoupit také na místě na začátku kurzu. Plánujete-li si na kurzu zakoupit patku 72 či pravítka, rezervujte si, prosím, předem.

Počítáme spíše s Vaším strojem, protože na něm si pak budete šít doma, tak aby jste se to učili rovnou na modelu, který máte doma. Před kurzem je možné najet autem až k atelieru a stroj si jen ,,vysadit", po zaparkování v klidu dorazit. Jak se k nám dostanete zde.

Jinak je možné si v atelieru na kurz pronajmout stroj, aby jste jej nemusely vozit. Patka ale vlastní, tedy na Berninu. Pokud se rozhodnete, napište si o rezervaci při přihlášení. Bernina 350, Bernina 440, Bernina 450 ... 200,-Kč/ kurz

 

Budu se těšit na společné tvoření.

Ája Votrubcová

 

Vaše krásné práce:

Vaše práce zveřejňujeme na základě Vašeho souhlasu. Pokud jste změnily názor a nechcete svou práci dále zveřejňovat - napište nám. Pokud nám u některé práce chybí jméno, napište nám - doplníme.

Zpět