Quiltování začátečníci

hvezdatimaja volne-quiltovani1 volne-quiltovani2

Obsah kurzu

Líbí se Vám krása třetího rozměru, který vznikne při prošívání látek? Ať už jste naprostým začátečníkem nebo jste zkoušely a zatím Vaše práce nevypadá tak, jak by jste chtěli, zveme Vás na Kurz volného quiltování pro začátečníky. Volné quiltování má svá pravidla a vychytávky... Naučit se jej může každý - každému půjdou jiné obrázky a úkolem kurzu je zjistit i tuto podstatnou věc :)

Uvidíte, jak rozdílnou práci budete mít před sebou na záčátku kurzu a na jeho konci.

Spolu si hezky vyzkoušíme vše krok za krokem, od správné přípravy stroje, přes uvolnění rukou, postupné učení vzorů, rovnoměrné vyplňování vzory prostor ke quiltování, až po vyquiltování bloku na prostírku, polštář...

Budete potřebovat:

  • Nejlépe Váš šicí stroj, u kterého je možné zanořit zoubky spodního podání
  • Patku na quiltování ( patku látací)

Počítáme spíše s Vaším strojem, protože na něm si pak budete šít doma, tak aby jste se to učili rovnou na modelu, který máte doma. Ráno před kurzem je možné najet autem až k atelieru a stroj si jen ,,vysadit", po zaparkování v klidu dorazit. (jak se k nám dostanete zde)

Jinak je možné si v atelieru na celý kurz pronajmout podobný stroj, jako máte doma. Pokud se rozhodnete, napište si o rezervaci při přihlášení - ceny níže.

Doba trvání kurzu

Lekce v trvání 5-ti hodin. Kurz je o víkendu, protože pouhé tři hodiny by nám nestačily a také, aby mohly dorazit i maminky na mateřské, paní z větší dálky. Atelier je velmi dobře dostupný...

Cena kurzu

Cena kurzu bez zapůjčení šicího stroje a materiálu 950Kč. Sleva absolventům základního kurzu: ANO - cena 750Kč (nutno do přihlášky zapsat číslo absolventského listu).

V ceně je zapůjčení řezacích pomůcek na patchworkové tvoření. Dárek zdarma - rukavice vhodné ke quiltování.

Pronájem stroje. Pokud se rozhodnete, napište si o rezervaci při přihlášení:

  • mechanický, elektronický....200Kč / kurz
  • elektronický s BSR patkou....250Kč / na kurz

Spotřeba materiálu

Na vzorky:

  • 10ks bavlněné látky bez vzoru 25x30cm
  • 5 ks bavlněného vatelínu 25x30cm

Spotřeba na blok prostírky nebo polštáře... :

  • 2ks bavlněné látky dle Vás 30x40cm na blok pro prostírku nebo min.40x40cm na blok na polštář
  • 1ks bavlněného vatelínu 30x40cm na blok pro prostírku nebo min.40x40cm na blok na polštář

Pokud nemáte k dispozici bavlněný vatelín, je potřeba předem doma připravit sendvič slepením lepidlem ve spreji nebo prostehováním po čtvrtinách i po diagonálách obdelníku. Vše je možno ale samozřejmě zakoupit také na místě na začátku kurzu včetně bavlněného vatelínu.

 

Budu se těšit na společné tvoření.

Ája Votrubcová

Vaše krásné práce:

Vaše práce zveřejňujeme na základě Vašeho souhlasu. Pokud jste změnily názor a nechcete svou práci dále zveřejňovat - napište nám. Pokud nám u některé práce chybí jméno, napište nám - doplníme.

 

Zpět