Taška koženka pokročilí

Andrea-Votrubcova-taska-kozenka1  Andrea-Votrubcova-taska-kozenka2

Obsah kurzu 

Navazujeme na základy práce s koženkou bez PVC druhou taškou s náročnějším vypracováním a další porcí vychytávek.... Dlouhé ucho se zkracovadlem pro nošení tašky přes rameno a krátká ucha pro nošení tašky v ruce. Prostorná kapsa na zip na zadní straně tašky, kapsa našitá na pevné podšívce, aby bylo v tašce vše přehledně uloženo. Zajištění nýtky proti vytržení, pevné dno s nožičkami.

Přijďte si vyzkoušet šití z příjemné koženky, která netrčí, dobře se zpracovává a na omak vypadá jako kůže.

Velikost tašky: cca 40x35cm.

Doba trvání kurzu

Dvě lekce po 3 hodinách.

Cena kurzu

Cena kurzu bez materiálu a kovových komponentů 1100Kč. Sleva absolventům základního kurzu: NE.

V ceně je zapůjčení šicích strojů jehlou na kůži - jehlu nutně pro tento materiál potřebujeme :), řezacích pomůcek na patchworkové tvoření.

Příprava

Prosíme o přípravu materiálů a komponentů nejlépe předem - napište nám, co budete od nás chtít, abychom připravili a hned od začátku kurzu mohli pracovat na tašce. Jinak, prosím, přijďte dřve. Z naší široké barevné škály nabízených koženek si určitě vyberete... A máte-li možnost, vyberte, prosím barvu předem. V obchodě jsou připraveny vždy dva kusy od barvy a kdyby jste chtěly třeba všechny modrou...... :(

Domácím úkolem je vyzdobit přední díl tašky předem, pokud chcete. Výšivka, aplikace, volné quiltování nebo našití pruhu zajímavé látky. Kdo chce mít tašku bez zdobení, zdobit samozřejmě nemusí :). Návod na střih pošlu předem.

Prostor pro výzdobu předního dílu

Z pruhu koženky 1,4m x 0,6m odřízneme 9cm na ucho po celé délce koženky a 4,5cm po celé délce koženky. Zbude nám pruh 46,5cm - to je šíře těla tašky. Tento ponecháme v celku. Prostor pro výzdobu těla tašky je 8cm od horního okraje šíře tašky do 33cm. Pak už je dno... Jinými slovy: 0 až 8cm: nic, 8cm až 33cm výzdoba, 33cm až 140cm nic :)

Spotřeba materiálu

Koženka dle Vašeho barevného výběru 0,6m. Koženky
Podšívka 0,7m
Průchodky kovové 2 ks (v nabídce barva stříbrná nebo staromosaz). Možno se na kurzu domluvit a rozdělit si balení s ostatními. Kovové komponenty zde.
Zip 2x, 25cm. Na kurzu možno zakoupit zipy plast v základních barvách. Pokud budete chtít kovové či speciálně do barvy, je třeba vyřešit dříve. V nabídce obchodu plastové v barvách: Bílá, Béžová, Vínová, Tm. hnědá, Modrá, Černá.
Nožičky na dno 4ks. V nabídce stříbrná nebo staromosaz. Kvalitní robusní komponent Prym, nečerná. Nožičky
Sada spon 3x. V nabídce stříbrná nebo staromosaz. Sada spon
Popruh pro výztuhu ucha 1,3m. Popruh
Výztuha na dno tašky Decovil silný 0,1m. Decovil
Látka v barvě koženky na podložení kapsy zipové a proužků zipu 0,1m.
Lepící páska na kůži. NUTNÁ. Páska na kůži
20 nýtků. V nabídce našeho obchodu šroubovací nýtky v barvě stříbrné nebo staromosazné. Nýtky

Budu se těšit na společné tvoření.

Ája Votrubcová

Vaše krásné práce:

Vaše práce zveřejňujeme na základě Vašeho souhlasu. Pokud jste změnily názor a nechcete svou práci dále zveřejňovat - napište nám. Pokud nám u některé práce chybí jméno, napište nám - doplníme.

 

Zpět