Základní kurz patchworku I

Obsah kurzu

Pohodový kurz pro začátečníky, dobré základy pro všechny, usnadnění čtení návodů z učebnic... Individuální kurz (maximálně 8 lidí), při kterém se můžete ptát žádná kniha nenahradí... Náplň kurzu je podobná snad po celém světě. Vybrané techniky jsou opravdu reprezentativní ukázkou různých druhů patchworku a navíc se mezi sebou dají pěkně kombinovat.

Natrénujeme práci s řezákem, pravítkem a podložkou, protože správné návyky při řezání jsou dobré už od začátku... Všechny tyto pomůcky i stroje jsou připraveny pro Vaše užití na kurzu. Jedná se tedy o šití patchworku na stroji. Budeme se učit 5 patchworkových nejčastěji používaných stylů (budeme šít bloky - obrazce). Na kurzu si ve zmenšené velikosti vyzkoušíte konstrukci tašky s podšívkou, konstrukci deky se všemi náležitostmi: ušijeme tedy malou taštičku s podšívkou a vzorek pro Vaši deku se všemi postupy a vychytávkami zakončení a začištění práce.

Po úspěšném absolbování kurzu: Absolventský list a sleva na některé další kurzy.

Doba trvání kurzu

Celkem 18 hodin. Kurz bývá 1x za 14 dnů - 6x po 3 hodinách, 1x za týden - 6x po 3 hodinách, nebo jako intenzivnější během jednoho víkendu 2x po 9 hodinách (od 8.30 do 12.30, pauza na oběd a potom 14.00-18.00). Forma kurzu vždy v rozvrhu hodin.

Cena kurzu

Kurz základní se platí celý předem. Po uhrazení kurzu Vám bude potvrzeno Vaše místo. Proto, prosím, po přihlášení cenu brzy uhraďte, místa se s blížícím se kurzem rychle zaplní. Pokud z vážných důvodů nebudete moci na některou z lekcí dorazit, tato Vám nepropadá a bude-li volné místo, můžete si na ni přijít v běhu dalšího základního kurzu. Pokud nebudete moci dorazit na intenzivní základní kurz během jednoho víkendu, budete automaticky zapsána jako náhradník do dalšího víkendového kurzu, pokud nebude obsazen, bude Vám Vaše místo potvrzeno a můžete přijít .

Varianta s látkami ode mne: 4200,-Kč včetně látek, zapůjčení strojů a pomůcek a barevných návodů.

Domluvíme se do jakých barev bych měla látky připravit, aby se Vám z nich dobře šilo. Snažíme se stále naše kurzy vylepšovat, aby jste si je pěkně užili a aby látky byly přesně podle Vašeho výběru. Vzhledem k tomu, že naše několikaleté zkušenosti ukázaly, jak jste šikovné a základní kurz zvládáte bez zbytečných chyb – plýtvání látkami, nabízíme variantu látek na minimálně 6 bloků, krásné a kvalitní látky které prodáváme v obchodě - batiky Hofman, batiky Quilters Shadow, Japonské květované látky.
 
Můžete si tedy vybrat z konkrétních látek předem v obchodě či podle obrázků na internetu, ráda pro vás naladím i zadání např. batiky-podzim, batiky-voda, batiky zelená a růžová... Vzhledem k tomu, že tyto látky máme v metráži nebyl by pak problém dokoupit si malé množství, aby jste si ušili deku větší či dokoupení látky na dělící proužky a borduru. Zkrátka přesně podle Vašich představ.

Varianta Vaše látky: 3000,-Kč bez látek, zapůjčení strojů a pomůcek a černo-bílé návody.

Seznam-potřebu látek na vyžádání pošlu.

 

V atelieru podáváme zdarma čaje dle Vašeho výběru, jen za výbornou kávu z automatu Dolce Gusto (5 druhů kávy) se platí příspěvek 20,-Kč

 

Budu se těšit na společné tvoření.

Ája Votrubcová

 
Jeden z bloků který spolu šijeme krok za krokem: Karetní trik:

Karetni-trik2

Některé z dalších bloků, které jste si vybrali při probírání dané patchw. techniky:

Dana-600x600

Paní Sochorová

Bloky

Polstare Bloky4 Bloky5

 

Vaše krásné práce:

Vaše práce zveřejňujeme na základě Vašeho souhlasu. Pokud jste změnily názor a nechcete svou práci dále zveřejňovat - napište nám. Pokud nám u některé práce chybí jméno, napište nám - doplníme.

Zpět