Základní kurz šití oděvů

Do šití jsem byla zapálená už od malička. S úsměvem vzpomínám na pravidelné šlapání na staré Singrovce po babičce, na fronty na Burdu v němčině, pak ruštině a konečně i v češtině... Na spousty nadšení i drobných zklamání z výsledků (pochopte, jsem narozená ve znamení Panny), až jsem se po maturitě na ekonomce pustila do další školy - Dámské krejčové. S nadšením sobě vlastním jsem šila na sebe a pak i svoje děti, ani manžel neunikl....

Obsah kurzu

Rády by jste si na sebe ušily něco zajímavého, originálního a nevíte jak začít? Připravila jsem pro Vás několik tématických lekcí základů šití oděvů. "Detail" je jednou z velmi důležitých věcí na oblečení. Krásná látka neschová špatně všitý zip, vypracovanou kapsu.... a nevhodně zvolená či střižená látka pak dodá Vašemu oblečení "šmrnc" zcela nečekaný.

Nahlédněte prosím do popisu jednotlivých lekcí. První tři lekce jsou věnovány základům, které jsou nutné znát pro lekce další, jako jsou konstrukce střihů na míru. Jsou právě o detailech. První tři lekce nabízím jako celek. Od čtvrté lekce se už brát míru a detaily ( kapsy, zipy...) neučíme. Proto bych doporučila první tři lekce všem. Pokud se nebudete chtít pouštět dále, určitě zvládnete šití podle některého z časopisů se střihovými přílohami .

Další lekce jsou určeny právě pro ty z Vás, které si už zip či kapsu budete umět hezky vypracovat. Zakreslíte si střih na Vaši míru krok za krokem, naučíme se některé obměny střihu a další užitečné vychytávky při šití. Můžete si tedy vybrat jednotlivé lekce z lekcí IV a dále.

Popis jednotlivých lekcí najdete níže.

Kurzy probíhají v malé skupince - do šesti osob, abych se Vám mohla individuálně věnovat. Není nutné přijít na všechny lekce, ale jsem ráda za Váš dosavadní zájem a lekce budou postupně přibývat.

Doba trvání kurzu

Základní lekce I-III nabízím jako celek a trvají 3x3 hodiny.

Další lekce IV-IX dle Vašeho výběru trvají vždy 3 hodiny. Lekce VI je dvoulekce - 2x3hodiny.

Cena kurzu

Cena kurzu základního I-III je 1500,-Kč,  další lekce IV-IX dle Vašeho výběru po 500,-Kč. Lekce VI je dvoulekce - 1000Kč. Látky na vzorky, které šijeme s sebou nosíte vlastní. Sleva absolventkám základního kurzu patchworku: ne.

Zakladni-kurz-siti-odevu Zakladni-kurz-siti-odevu2

Popis jednotlivých lekcí

Oděvy I - Látky, střihy, švy, stehy, knoflíkové dírky

Základy o látkách, střizích, švech a stezích, knoflíkové dírky.....S sebou: 50cm plátěné látky na vzorníky.

odevy-zakladni-prvni-lekce

Oděvy II - Kapsy

Ušijeme si vzorníky různých druhů kapes pěkně krok za krokem. Kapsy klínové, kapsy ve švu, kapsy našité, kapsy výpustkové, kapsy lištové. S sebou: 50cm plátěné látky na vzorníky.

odevy-zakladni-kapsy

Oděvy III - Zipy

Ušijeme si vzorník zapínání na zip, různé druhy krok za krokem. S sebou: 50cm plátěné látky na vzorníky, 4 obyčejné zipy, 1 zip skrytý (zipy možno objednat ke kurzu).

odevy-zakladni-zipy

Oděvy IV - Sukně - střih na míru

Pro pokročilé švadlenky, každá si nakreslíte základní střih na sukni, naučíme se několik obměn - sukně typu A, sukně kolová, zvonová. Vsazení sukně do pásku, ukončení - délka sukně, rozparek. S sebou: balící papír obvyklé šíře, ale délku nutno prodloužit na délku od pasu dolů plus 20cm.

 strih-suknea

Oděvy V - Kalhoty - střih na míru

Pro pokročilé švadlenky, nakreslíme střih na kalhoty a ukážeme si jeho různé obměny. Začištění pomocí podsazení, záložka nohavic klasická, úprava střihu pro postavu se silnějšími stehny, silnějším bříškem či pozadím. Zkracování, prodlužování střihu. S sebou: balící papír obvyklé šíře, ale délku nutno prodloužit  na délku od pasu dolů plus 20cm.

 

strih-kalhotya

Oděvy VI - Halenka- základní střih

Dvoulekce - 2x3hodiny. Nakreslíme střih na míru každé z Vás, ukážeme si práci se střihem, jeho obměny, součástí kurzu je i konstrukce rukávu a praktické šití límce a rukávu. S sebou 1m bavlněného plátna v kuse, 0,3 m jednostr. vlizelínu ( možno zakoupit vše na kurzu), 2 ks balícího papíru.

strih-halenkaa

Oděvy VII - Klobouk

Pro všechny z Vás, které si chtějí ušít plátěný klobouk. Není nutno absolbovat žádnou z předchozích lekcí. S sebou: látka 60cm ve dvojité šíři 110-140cm, výztuž (nažehlovací plátno, Sakon, vlizelín zažehlovací) 45x90cm, začišťovací klobouková stuha, nitě v barvě látek, hedvábný papír na střih. Výztuže lze objednat ke kurzu.

Ušijeme si klobouk a naučíme se dvě zajímavé aplikace.

odevyklobouky7

Oděvy VIII - Dámské spodní...

nejen na spaní.....

Není nutno absolbovat žádnou z předchozích lekcí. S sebou: 60cm látky na kalhotky + 10cm na kanýr, budete-li ho chtít z jiné barvy, guma pasovka šíře 2cm, nitě v barvě látek.

damske-spodni

Oděvy IX - Pánské spodní...

Myslíte, že nemůžete muže ničím překvapit? Není nutno absolbovat žádnou z předchozích lekcí. S sebou: 1 m látky na tělo a 30cm látky jiné na všitý vzor - proužek - bavlněné plátno v šíři 110-140cm, guma pasovka v šíři 2cm.

 panske-spodni

 

Budu se těšit na naše společné tvoření....

Ája Votrubcová

Zpět